İZMİT SU A.Ş.–İSAŞ

Kurumsal Çözümler


İzmit Su İsaş

İZMİT SU A.Ş. Hakkında;


Bir Kocaeli Büyüksehir Belediyesi istiraki olan Izmit Su A.S. Kocaeli ilinin Kentsel ve Endüstriyel Su Temini Projelerinin isletme ve bakım faaliyetlerini yürütmektedir. Yaklasık 1.6 milyon nüfusa kesintisiz ve güvenli içme suyu temini sorumlulugunu sürdüren Izmit Su A.S.’nin sürdürülebilir kalkınma prensiplerini esas alan kadrosu içme suyu arıtımı, baraj ve isale hatları isletimi konularında deneyim kazanmıs bulunan uzman ve teknisyenlerden olusmaktadır.


İZMİT SU A.S. MİSYONU


Su, yasamın en önemli gereksinimidir. İzmit Su A.Ş. olarak hizmet verdigimiz Kocaeli sehrine kesintisiz ve kaliteli içme suyunu temin eder iken ; sürdürülebilir çevre ve saglıklı toplum hedene hizmet etmekteyiz.


İZMİT SU A.Ş. VİZYONU


Yasamın vazgeçilmezi olan suyu sürdürülebilir yaklasımla yöneten, yetkin ve sürekli gelisen çalısanlarının bireyi olmakla övünç duydugu, yenilikçi ve ülkemizin lider kurulusu olmaktır.


Proje Öncesi ve Çözüm


Mevcut Bilgi Teknolojileri altyapısında sanallastırma teknolojisi kullanılan kurumun, donanım sistemleri eski oldugu gibi garantileri bitmis ürünlerden olusmakta ve kritik sistemlerden olan Scada Otomasyon fiziksel mimaride çalısmaktadır. Ayrıca yedekli ve bir felaket durumunda devreye girebilecek durumda degildir.

Bu çerçevede tanısılan kuruma, DELL EMC çözümleri ile aynı lokasyon içinde baska binalarda, iki farklı Veri Merkezi olusturulması, bunlardan birine birine Bilgi Teknolojileri altyapı sistemlerinin, digerine ise Scada Otomasyon sisteminin kurulması ve bunların birbiri ile senkron replikasyon çalıstırılmasının getirebilecegi avantajlar anlatılmıs olup, Is Sürekliligi çerçevesinde bir yapı planlanmıstır. Planlanan bu yapı sayesinde olusan bu iki veri merkezi arasında DELL EMC Recovery Point ürünü kullanılarak olası bir felaket durumunda diger merkez üzerinden, tüm sistemlerin kesintisiz olarak çalısmaya devam etmesi planlanmıstır.

Aeris Teknoloji Çözümleri uzman teknik ekiplerinin kurum lokasyonunda yaptıgı çalısmalar ile basarıyla geçiş sağlanmıştır. Proje sonucunda güncel Bilgi Teknoloji ürün ve çözümleri kullanılarak veri merkezi modernizasyonu tamamlanmıstır.

Müşteri

İzmit Su A.Ş


Sektör

Üretim Kamu-Özel


Ürün ve Hizmetler

  • DELL EMC
  • DELL R730 Sunucular
  • DELL EMC Unity 300 Veri Depolama Sistemleri
  • DELL EMC Data Domain Disk Yedekleme Sistemi
  • DELL EMC Recovery Point Replication Çözümü
  • VMWARE Sanallastırma Sistemleri