MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

HP Workstation Projesi


Maltepe Üniversitesi

Maltepe Üniversitesi Hakkında;


"Anaokulundan Üniversiteye" sloganıyla Üniversitenin Mütevelli Heyeti Baskanı Hüseyin Simsek tarafından 1991 yılında Marmara Egitim Kurumları, 1996 yılında Istanbul Egitim Vakfı (IMEV) ve 1997 yılında da Maltepe Üniversitesi kurulmustur.


Maltepe Üniversitesi 9 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim vermektedir. Avrupa Komisyonu tarafından "Diploma Eki Etiketi" ile ödüllendirilmiş Avrupa Üniversiteler Birligi üyesidir.


Maltepe Üniversitesi uluslararasılasmaya büyük önem vermektedir. Bu amaçla, ögrenci ve ögrenim üyesi degisimi, ortak araştırma ve bilimsel çalışmalar için dünyadaki saygın üniversitelerle güçlü baglantılar kurulmuş olup, bunların sayısı her yıl arttırılmaktadır.


Uluslararası değisim programları ve çift diploma programları Üniversitenin uluslararası karakterinin bir göstergesidir. Ayrıca, 2010 yılında lisans; 2012 yılında yüksek lisans mezunlarına Diploma Eki verilmeye başlanmıştır.


Proje Öncesi ve Çözüm


Maltepe Üniversitesi, Fakülteleri, Enstitüleri ve Yüksekokulları için eğitim sınıarında gelişen bilgi teknolojileri ihtiyaçlarına yönelik iyileştirme planlamıştır, buna istinaden Aeris Teknoloji tarafından performans ve uzun süreli verimlilik saglayabilecek HP İş istasyonları projelendirilmiştir.

Proje kapsamında 450 adet HP iş istasyonu, 450 adet HP performans serisi monitor ve ögretim görevlileri için 25 adetlik tasınabilir iş istasyonu ile çalışma planlanmıştır.

Proje onayı sonrasında;
Aeris Teknoloji Çözümleri tarafından HP marka ürünlerin temini ve Lojistik işlemleri 9 ayrı fakülte için bölümlere uygun olarak konumlandırılmış, uzman mühendis arkadaşlarımız tarafından kurulumları başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Müşteri

Maltepe Üniversitesi


Sektör

Eğitim


Ürün ve Hizmetler

  • HP Workstation
  • HP Mobil Workstation
  • HP EliteDisplay 21,5’’ Monitör
  • HP EliteDisplay 23’’ Monitör
  • Client Kurulum Hizmeti
  • Destek Hizmetleri