Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş

Bulut Bilişim Teknolojileri


Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş

Meksa Hakkında;


28 Haziran 1990 yılında kurulan Meksa Menkul Değerler Ticareti A.Ş. 1998 yılında Meksa Yatırım Menkul Degerler A.Ş. ünvanını almıştır.


BİST'te faaliyet gösteren önde gelen aracı kurumlardan biri olan Meksa Yatırım bireysel ve kurumsal müşterilerine kapsamlı aracılık hizmetleri sunmaktadır.


Borsa Istanbul'da faaliyet gösteren önde gelen aracı kurumlardan biri olan Meksa Yatırım yurtiçinde 5 sube ve 4 irtibat bürosu ile bireysel ve kurumsal müşterilerine kapsamlı sermaye piyasaları aracılık hizmetleri sunmaktadır.


Meksa Sermaye Piyasası Kurulu’nun 30.11.2015 tarih, 32992422-200.E.12934 sayılı izin yazısı gereği, Geniş Yetkili Aracı Kurum olarak faaliyet göstermektedir.


Proje Öncesi ve Çözüm


Meksa bünyesinde çalısan elektronik posta sistemlerinin yedekliliği, SPK regülasyonları gereği kritik önem arz ediyordu. Birden fazla alan adı üzerinde yönetilen ve sürdürülebilir bir yedek tutma zorunluluğu içeren elektronik postalar her geçen gün daha karmaşık bir yapı oluşturuyordu.

Yapılması planlanan yatırımın, geri dönüş analiz çalışmaları sonucunda, kurulması planlanan yerel Microsoft Exchange sunucusu kurulum, yapılandırma, bakım, lisans ve enerji tüketim maliyetleri hesaplandığında Microsoft Oce 365 ile ilerleme kararı verildi.

Geçisin planlanmasıyla bir hafta içerisinde çalışmalara başlandı. Meksa yatırımın tüm alan adları tek bir panel üzerinde toplandı. Eski elektronik posta sistemlerinde (POP3) bulunan postaların tamamı yeni yapıya aktarıldı. Tüm kullanıcıların bilgisayarlarında yeni elektonik posta sistemi tanımlandı.

Tek bir noktadan yönetilebilir, yedeklenebilir ve güvenli bir hale getirildi. Projeyle hedeflenen mobilite, yedeklilik ve yönetim kolaylıgı Microsoft Oce 365 ürün ailesiyle başarıyla saglanmış oldu.

Müşteri

Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş


Sektör

Finans


Ürün ve Hizmetler

  • Microsoft Office365
  • Exchange Online