Geri Dönüşüm Hizmetleri

Geri Dönüşüm & İkinci El Ürün Hizmetleri

Günümüzde bilgi ve teknoloji çağının en önemli sorunlarından biri teknolojik atıklardır. Artan nüfus ve ihtiyaçlara paralel olarak hızla gelişen endüstri ve teknoloji kullandığımız elektronik ve elektrikli olarak adlandırdığımız e-atık hacmini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Bu atıklar bünyelerinde bulundurdukları klorlu solventler, bromlu alev geciktiriciler, PVC, ağır metaller, plastik ve gazlar, kurşun, civa ve kadmiyum gibi toksik maddeler sebebiyle çevre ve insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır.

Aeris Teknoloji Çözümleri olarak iş ortaklarımız aracılığı ile teknolojik ürünlerinizi, geri dönüşüm yöntemleri ile tekrardan üretim sektörüne kazandırmaya yardımcı olmaktayız.

Geri Dönüşüm & İkinci El Ürün Hizmetleri, BT ürünlerinizin geri dönüştürmek veya yeniden pazarlanmak için toplanması, envanterinin oluşturulması, nakledilmesi, sınıflandırılması ve işlenmesi işlemlerini kapsar.

İşlem, envanterin yeniden pazarlanmak veya çevreye duyarlı şekilde geri dönüştürülmek üzere kabul edilme, değerlendirilme ve sınıflandırılma işlemlerini içerir. Sonraki adımlarda varlıklar yeniden satılmak ya da geri dönüştürebilir veya yeniden kullanılabilir malzemelere ayrılmak üzere hazırlanır. Tüm depolama ortamlarındaki veriler temizlenir ve ürünlerdeki tüm tanımlayıcı bilgiler silinir. Yeniden satılması amaçlandığı takdirde, varlıklar kozmetik açıdan temizlenir ve işlevleri test edilir. Geri dönüştürülmesi amaçlanan ürünler sökülerek satılabilir alt bileşenleri veya değerli metalleri ayrılır. Metal ve plastik bileşenler geri dönüştürülmek üzere sınıflandırılır. Son işlem adımına bakılmaksızın, kayıt tutmanız amacıyla bir çözüm raporu oluşturulur.


Hizmetin Sağladığı Avantajlar


  • Fazla BT varlıklarının piyasa değerinin serbest bırakılması.
  • BT envanterleri dışındaki fazla ekipmanın aktarılarak karmaşık görevlerin işlem dışı bırakılması.
  • Hassas ve özel verilerin korunması, yerel politikalar ve endüstri/hükümet yönetmeliklerine uygunluğun kolaylaştırılması.
  • Kurumunuzun kendi denetim ve yasal gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olacak raporların oluşturulması.
  • Kullanılmış elektronik ekipmanın uygun şekilde kullanımı ile ilgili karmaşıklığın yönetilmesine yardımcı olunması.
  • Geri dönüştürme uygulamalarının çevreye duyarlı bir şekilde yapılması.
  • Son kullanıcıdan büyük kurumlara kadar HP ürünü olan veya olmayan cihazları kapsaması.
  • Organizasyonunuzun varlıkları envanterinizden çıkarmasına olanak sağlayan komple anahtar teslim bir programa sahip olması.

Geri Dönüşüm Hizmetleri

İkinci el ürünlerinizi değerlendirebilirsiniz.

İkinci el ürünlerinizi ücreti karşılığında sizden alarak tekrar değerlendiriyor, hem işletmenize finansal kaynak sağlıyor hem de ülkemiz içinde yeniden kullanım ile ekonomiye geri kazandırıyoruz.

Geri Dönüşüm Hizmetleri

İkinci el ürün temin edebilirsiniz.

Bakım ve yenilemeleri yapılmış geniş ikinci el ürün yelpazemizden hem satın alabiliyor hem de dönemsel kiralama avantajlarından yararlanabiliyorsunuz.

Geri Dönüşüm Hizmetleri

Elektronik atıklarınızı doğaya geri kazandırabilirsiniz.

Müşterilerimizin elektronik atıklardan zahmetsizce kurtulmalarınızı sağlıyoruz. Bu işlemi yaparken çevreyi ve doğal kaynakları koruyoruz.

Orijinal HP Mürekkep Kartuşlarını Geri Dönüşüme Kazandırın


Tasarım masasından kullanım ömrünü doldurduktan sonra elden çıkarmaya kadar, Orijinal HP Toner Kartuşları çevreye duyarlı olacak şekilde üretilmiştir. Daha az malzemeyle, daha az enerji harcanarak ve daha fazla geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak üretilmişlerdir. Ve bittiklerinde, HP ücretsiz olarak geri dönüştürür!


Geri Dönüşüm Kutusu

Hizmet seçeneği belirleyin


Aeris Teknoloji Çözümleri, kullanılmış kartuşları geri dönüşüm için iade edecek müşterilere farklı hizmet seçenekleri sunmaktadır.

15-300 arası HP Toner ve/veya 100-2000 arası Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Kartuşu iade etmek isteyen orta ve yüksek hacimli müşterileri hedefleyen toplu iade hizmeti.

En fazla 10 adet LaserJet veya en fazla 10 adet Mürekkep Püskürtmeli toplama kutusu sipariş edin. Toplama kutuları size ücretsiz olarak teslim edilir.

Bu kutuları kullanılmış kartuşlarınızla doldurun ve iadeye hazır olduklarında kutu toplama talebinde bulunun; hem de ücretsiz.

Kutu Teslimatı Sipariş Edin


Bu seçeneği lütfen aşağıdaki durumlarda tercih edin;

  • Programda YENİYSENİZ ve ilk HP kartuş toplama kutunuzu sipariş etmek istiyorsanız.
  • ESKİ müşteriyseniz ve ek HP kartuş toplama kutusu sipariş etmek istiyorsanız.
Geri Dönüşüm

Kutu Toplama Sipariş Edin


ESKİ MÜŞTERİYSENİZ, HP kartuş toplama kutularınız HP kartuşlarıyla doluysa ve kutuların alınmasını istiyorsanız.

Geri Dönüşüm

Kutu toplama + Teslimat Sipariş Edin


Bu seçeneği lütfen aşağıdaki durumlarda tercih edin;

ESKİ MÜŞTERİYSENİZ, HP kartuş toplama kutularınız HP kartuşlarıyla doluysa ve kutuların alınmasını istiyorsanız. Aynı zamanda ek HP kartuş toplama kutusu teslimatı sipariş etmek istiyorsanız.

* HP LaserJet toplama kutularına, kutu boyutuna bağlı olarak 15-30 arası toner kartuşu sığar. Farklı kutu boyutlarının uygunluğu ülkeye göre değişebilir.

* HP mürekkep püskürtmeli kartuş toplama kutularına, kutu boyutuna bağlı olarak 100-200 arası mürekkep püskürtmeli kartuş sığar. Farklı kutu boyutlarının uygunluğu ülkeye göre değişebilir.

* Kutular en erken ilk sipariş tarihinden bir iş günü sonra toplanabilir.

*Kutuların teslim edilmesinin ve toplanmasının aynı anda gerçekleşmeyeceğini veya aynı kurye tarafından yapılmayacağını lütfen göz önünde bulundurun. Kutular en erken ilk sipariş tarihinden bir iş günü sonra toplanabilir ancak teslimatlar normalde daha uzun sürer. Kartuşlarınızı kutulamak için hala bir HP toplama kutusuna ihtiyacınız varsa lütfen kutu toplama + teslimat siparişi vermeyin. Böyle bir durumda lütfen önce kutu teslimat siparişi verin. HP toplama kutunuzu aldıktan ve kartuşlarınızı paketledikten sonra kutu toplama talebinde bulunabilirsiniz.