Kurumsal Veri Güvenliği

Kurumsal Veri Güvenliği

Bulut Bilişim/ Bulut Teknolojilerinin en çok sorguladığı alanlardan biri "Güvenlik" . Kritik sistemleriniz, Kurumsal hafızanızı oluşturan bilgileriniz Bulut Platformlara taşındığında daha erişilebilir olmasının yaında daha güvensizde olur mu endişesi bu yatırımı gerçekleştiren şirket sahipleri ve yetkilerinin endişelenmesine sebep olmaktadır.

Örneğin Microsoft Office 365 ve Microsoft Azure da konumlandırılan sistemlerinize üçüncü şahıslar erişebilir mi bu sistemler yerel olarak konumlandırdığınız sistemlerden daha mı güvensizdir ?

Kurumsal olarak edinilen Bulut Teknolojileri bireysel çözümlerimden farklı olarak kapsamlı bir SLA (Servis Seviyesi Anlaşması) ile birlikte sunulur.

Bu sebeple, "Erişim Güvenliği, "Regülasyonlara ve Güvenlik Standartlarına Uyumluluk, "Veri Gizliliği" gibi konular bu SLA ile birlikte sizi güvence altına alır. Bu hizmeti aldığınız kurum kapsamlı güvenlik denetimlerinden periyodik olarak geçiyor.

Microsoft tarafından Advanced Threat Analytics (ATA) gibi tehlike analizi yapan ve raporlar sunan sistemler, Office 365 ile sunulan Advanced Threat Protection (ATP) gibi elektronik posta güvenliği sunan sistemler ile bütünleşerek uçtan uca bir güvenlik stratejisi oluşturmanıza yardım ederler.

Aeris olarak biz Bulut Teknolojileri ile Veri Güvenliği konularında bu yapıların bünyenize uyarlanması, dağıtımını gerçekleştirilmesi tarafında destek olarak Kurumsal Veri Güvenliğini bir adım öeteye taşımaktayız.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz...