Microsoft Office 365 dört yaşında!

 Microsoft Office 365 dört yaşında

Microsoft’un güncel bulut üretkenlik platformu Office 365, Türkiye’de dört yılı geride bıraktı.

Dijital dönüşüm süreçlerinde çözüm ortağı arayan kurumlara maliyet, çeviklik ve inovasyon alanında uçtan uca destek veren bulut üretkenlik platformu Office 365, şirketlere verimlilik ve rekabet gücü kazandırmaya devam ediyor.

Türkiye pazarına girdikten sonra Microsoft’un en hızlı büyüyen ve en çok satışı yapılan ürünü olan Office 365, sadece Türkiye’de İsviçre nüfusuna eş değer aboneye sahip. Microsoft’un güncel bulut üretkenlik platformu Office 365; tüketiciler, öğrenciler ve kurumlar için her zaman güncel bir bulut üretkenlik hizmeti sunuyor.

Türkiye’de dördüncü yılını geride bırakan Office 365, IDC’nin yaptığı bir araştırmaya göre, kurumsal kullanıcılarına ortalama 292 bin 411 dolar tasarruf, yatırımlarında ise yüzde 288 geri dönüş sağladı. Bu başarısını KOBİ’lere yönelik özel bir kampanyayla taçlandıran Office 365, ayda sadece 25 TL’den başlayana fiyatlarla şirketleri bulut üretkenlik platformuna taşıyarak, daha fazlasını başarmaları için onlara güç katıyor.Microsoft Türkiye ticari bulut gelirini ikiye katladı!


Ev kullanıcılarından kurumsal müşterilere, masaüstü bilgisayardan Windows/iPad/Android tabletlere kadar, Office 365, işlerin her yerden devam edebilmesi için kullanıcılarına olanak sağlıyor. Düşük ön yatırım maliyetleriyle müşterilerine teknolojiyi hizmet olarak kullanma imkânı sunan Office 365, işletmeler arasında en popüler ürün oldu ve şu ana kadar en hızlı büyüyen ticari ürün olma başarısını gösterdi.

Microsoft Türkiye, 2016 yılının ilk çeyrek göstergelerine göre ticari bulut gelirini Office 365, Azure ve Dynamics sayesinde ikiye katladı.Türkiye’den satılan her iki Office’ten bir tanesi Office 365


Türkiye’de satılan her iki Office’ten bir tanesi Office 365. Office 365 iş hayatına sağladığı kolaylıklar sayesinde Türkiye’de de başarısını gösteriyor. Örnek vermek gerekirse, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 100 listesine baktığımızda 42 firmanın Office 365 çözümünü tercih ettiğini görüyoruz. Exchange kullanımı için müşterilerimizin %60’ı Office 365 platformunu tercih ediyor.

Öte yandan, Office 365 müşterilerine %99,9 finansal destekli çalışma garantisi veriyor. 2015’ün son çeyreği itibariyle gerçekleşen çalışma oranı 99,98% oldu. Bu oran, taahhüt ettiğimiz rakamın da üzerinde. Office 365 hizmetleri kesintisiz olarak 4 yıldır Türkiye’de veriliyor. Bu da neden bu kadar çok tercih edildiğimizin en önemli kanıtı.Neredeyse hiç spam yok!


Office 365, kurumsal müşterilerin yanı sıra akademik kurumların da öğrencilerine sunmak istediği faydalardan biri olarak görülüyor. Türkiye’de 6,5 milyondan fazla sayıda öğrenci Office 365’i kullanarak iş hayatına çok daha hızlı adapte olabilmekte.

Office 365’e geçenlerin spam alma oranları da %0.05’ten daha az bir seviyeyle neredeyse hiç spam alınmaması noktasında. Bilgi güvenliğine de ayrıca önem veren Office 365’in ISO 27018, 27001, FISMA, DPA, HIPAA, AB Veri Koruma Yönergeleri ve FERPA sertifikaları bulunuyor.E5 ile dijital dönüşümde yol gösterici olacağız


Office 365, Microsoft’un en çok yatırım yaptığı alan. Son 12 ayda 150’den fazla yeni güncelleme yayımlandı. 1 Aralık 2016 itibarıyla firmalara ihtiyaç duydukları katma değerli servisleri, Office 365 çözümleriyle, E5 paketi ile yeniledik. Artık daha fazla güvenlik ve analiz özellikleri sunuyoruz. İleri düzeyde siber saldırılara karşı davranış analizleri kullanarak kurumları bilinmeyen zararlı yazılım ve virüslerden koruyoruz. Office 365 E5 ile gelen Advanced Threat Protection sayesinde, proaktif olarak e-postalarınızı Cryptolocker’a karşı koruyarak siber saldırılara karşı güvende olabilirsiniz.

Office 365 E5 ile gelen Sanal Santral hizmetleri ve İş Analiği & Veri Analizi çözümü PowerBI ile hem iletişimi daha uygun maliyetlerde gerçekleştirebilir, hem de datalarınızdan daha anlamlı veriler elde ederek, karar süreçlerini hızlandırabilirsiniz.

Office 365 servislerini denemek için sizi Office.com'a davet ediyoruz.

BLOG

05

Ara

Ara

Windows 7 Desteği Sona Eriyor..

Windows 7'niz 14.01.2020 tarihinden itibaren güncelleme alamayacak.Microsoft, 22 Ekim 2009'da yayımlandığında Windows 7 için 10 yıllık ürün desteği sa ...

14

Ara

Ara

Microsoft’un sunduğu yeniliklerle güvenlik ve verimliliklerini artıran KOBİ’ler

Bulut teknolojisi küçük işletmelere büyük rekabet avantajı kazandırmakta. Ayda 1.000.000’un üzerindeki ziyaretçi sayısıyla altyapı sıkıntısı çektiği i ...

09

Ara

Ara

E-postanızı buluta yükseltmek için hâlâ neyi bekliyorsunuz?

Bulutu duydunuz, sağladığı avantajları biliyorsunuz; ama yine de şirketinizin e-postaları için kurum içi bir çözüm kullanıyorsunuz. Belki geçiş düşünc ...

05

Ara

Ara

Birlikte çalışmanın artık yeni adı: Microsoft Teams

Bu hafta, New York City’deki bir basın etkinliğinde, Office 365’in yeni sohbet tabanlı çalışma alanı olan Microsoft Teams‘i duyurduk.