Microsoft’un sunduğu yeniliklerle güvenlik ve verimliliklerini artıran KOBİ’ler

E-postanızı buluta yükseltmek için hâlâ neyi bekliyorsunuz?

Bulut teknolojisi küçük işletmelere büyük rekabet avantajı kazandırmakta. Ayda 1.000.000’un üzerindeki ziyaretçi sayısıyla altyapı sıkıntısı çektiği için Microsoft Bulut Çözümlerini benimseyen İngilizce-Türkçe sözlük Zargan’dan, esnek ve güvenilir yapısıyla Office 365 ürünlerini tercih eden Beyaz Fırın’a kadar dönüşümün tüm sektörlerde yaşandığını görüyoruz.

Sizi çalıştırmak yerine sizin için çalışan bu tür çözümler, geçtiğimiz ay Atlanta’da düzenlenen yıllık Microsoft Ignite konferansının ilgi odağıydı.

Burada, küçük işletme sahiplerinin isteklerine daha da fazla eğildik: Daha fazla güvenlik, iş akışı ve iş süreçlerine daha iyi bir bakış, gün içinde zaman kazandıran üretkenlik çözümleri.

Aşağıda, işletmenize başarı için gereksindiğiniz rekabet avantajını sağlamak amacıyla geliştirilen son yeniliklerimizin özetini paylaşıyoruz.İş verilerinizi koruyun


Küçük işletmeler bize güvenlik konusunda kaygılandıklarını söylüyorlar. Haklı olarak: Siber suçlar her gün biraz daha ilerliyor, her ölçekteki işletmelerin sistemlerine girmenin yeni yollarını buluyorlar. Web tarayıcılar en kolay hedeflerden biri. Nitekim tüm kimlik avı saldırılarının %90’ı web tarayıcı üzerinden başlatılmakta. Daha kötü olan, birçok tarayıcının bu saldırıları önleyecek korumayı sağlamaması. Ne kadar isteseniz de çalışanlarınızın bir web içeriğine ne zaman kötü amaçlı yazılımın eklendiğini ya da bir websitesine ne zaman güvenilemeyeceğini her zaman anlayabileceğine güvenemezsiniz. Teknolojiniz sizin adınıza tetikte olmalıdır.

Önümüzdeki yıl Windows 10 E3 ve E5 müşterilerine sunulacak olan Windows Defender Application Guard (WDAG) sayesinde Microsoft Edge tarayıcı tam olarak bunu yapacak. Çalışanlarınızdan birinin bir e-postadaki zararsız gibi görünen, ama aslında kötü amaçlı yazılım içeren bir bağlantıya tıkladığını düşünelim. Diğer sunulan kapsayıcılardan farklı olarak WDAG, donanıma yerleşik ayrı bir tarayıcı oturumunda yeni bir tarayıcı oturumu açarak, kötücül kodun o çalışanın e-postası üzerinden ağınıza girmesini önler. Kötücül kodu bir duvarın arkasında kapsayarak sisteminize izinsiz girme girişimini engeller, verilerinizin güvende kalmasına yardımcı olur. Çalışanınız bunun farkına bile varmayacak, ama bu sayede işletmeniz (ve müşterileriniz) büyük bir veri ihlâlinden korunmuş olacaktır. Bu, Edge’i işletmeler için en güvenli tarayıcılardan biri yapan özelliklerden biridir.

Bununla birlikte, siber suçluların iş verilerinize girebileceği tek açıklık web tarayıcılar değildir. Belge, elektronik tablo ve diğer türden zararsız gibi görünen e-posta eklentileri üzerinden de kimseye belli etmeden kendilerine sinsi bir yol açabilirler. Office 365, sizin herhangi bir şey yapmanıza gerek olmadan istenmeyen e-posta, virüs, kötü amaçlı yazılımlara karşı sağlam bir e-posta korumasını zaten sunuyor. Ignite konferansında Office 365 Gelişmiş Tehdit Koruması‘nın otomatik ve yerleşik olarak sağladığı korumayı bir adım ileriye götüren gelişmeleri duyurduk. Gelişmiş Tehdit Koruması’nın yeni özelliği dosya eklerini tarıyor ve kötücül bağlantıların maskelenmeye çalışıldığı en sofistike girişimleri bile engelliyor. Bu, Office 365’in korunmanıza yardımcı olacak şekilde çalıştığı birçok yoldan biridir.Daha çok çalışmayın, daha akıllı çalışın


Ziyaret ettiğim küçük işletmelerde birçok çalışanın birden fazla şapkası var; bu da verimliliği önemli bir öncelik hâline getiriyor. İşletmenizin verimli çalıştığından emin olmak isterseniz de çoğu zaman geliştirmeniz gereken alanları belirlemek için gereken kavrayışlara sahip olamayabilirsiniz. Bir şeylerin yolunda gitmediğini bilseniz bile o şeyin ne olduğunu ve nasıl düzeltilebileceğini tam olarak saptamak zor olabilir.

Belki siz de benim gibi günün sonunda kendinizi giderek uzayan yapılacak işler listenize bakıp, günün nasıl bir hızla akıp gittiğini düşünürken buluyorsunuzdur. Office 365’te kişisel bir analiz hizmeti olan Microsoft MyAnalytics sizin ve çalışanlarınızın işteki zamanınızı nasl geçirdiğinizi anlamanıza yardımcı bir pano sağlar. MyAnalytics hızlı ve kolay bir yöntemle size e-posta ve toplantılarda ne kadar zaman geçirdiğinizi, en çok kimlerle iletişim kurduğunuzu, hatta kimlerle eskisi kadar sık görüşmediğinizi gösterir. Belki de gün içinde daha fazla odaklanabileceğiniz zamanı yaratmak için kısaltabileceğiniz, yeniden programlayabileceğiniz veya hepten kaldırabileceğiniz bazı toplantılar olabilir. MyAnalytics, ekip üyeleri ile liderlerine, birlikte çalışmanın ve verimliliği iyileştirmenin daha iyi yollarını bulmalarında, değerli zaman ve kaynaklarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olabilen kilit kavrayışlar sağlar.

Ayrıca, her gün kullandığınız Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamalar da giderek zekileşiyor. Tap özelliği; e-posta ve Word belgeleri yazarken var olan bilgileri tekrar kullanabilmeniz için ilgili içerikleri öne çıkarır. QuickStarter, PowerPoint ve Sway için düzenlenmiş ana hatlarla sunu çalışmanızı bir üst düzeye taşır. PowerPoint Designer ile göz alıcı, profesyonel görünümlü sunu ve belgeleri, özel bir tasarımcıya yatırım yapmadan veya personelinizin saatler boyu formatlama ve yerleştirmekle uğraşmasına gerek kalmadan hazırlayabilirsiniz. Bunlar, büyük işletme kaynaklarını size yüksek fiyatlı etiketler olmadan sağlayan özelliklerdir.İşletmenizi bulut ile yetkinleştirin


Geçmişte ancak büyük BT birimleri olan büyük şirketlerin kullanabildiği teknolojileri bulut sayesinde artık her işletme kullanabiliyor. Bulut, küçük işletme sahipleri ile çalışanlarının üzerindeki BT yönetim yükünü alarak, zamanlarını işleri için önemli diğer konulara ayırabilmelerini sağlıyor.

Windows Defender, Office 365 Gelişmiş Tehdit Koruması, MyAnalytics, Tap ve QuickStarter gibi çözümlerin hepsi bulutta çalışmaktadır. Ayrıca Ignite etkinliğinde Microsoft Azure bulut platformunun her ölçekteki işletmelerin rekabet edebilmek, büyümek ve başarılı olmak için gereksindikleri uygulama ve hizmetleri çok daha iyi desteklemesini sağlayan yeni ürün ve güncellemeleri de duyurduk.

Temel üretkenlik ve işbirliği araçlarının yanı sıra işinizde kullanabileceğiniz yeni hizmetler de sağlamayı amaçlayan Office 365 ekibi olarak, küçük işletmelere daha fazlasını başarmada yardımcı olmak temel hedeflerimizden biri. Bu noktada Outlook Customer Manager ile çok daha kolay bir şekilde yürütebileceğiniz bir müşteri ilişkileri platformu son dönemin bir başka heyecan veren haberi.

Artık küçük işletmelerin güvenlik ve zekâ alanında kendilerinden büyük ölçekli rakip işletmelerin gerisinde kalmaları için hiçbir neden yok. Sizin işletmeniz de onlar kadar güvenli, kavrayışı yüksek ve yetkin olabilir. Günümüzün ekonomik çözümleri, işletmenizin güncelliğini sürdürmeniz, işletmenizi ileriye taşımanız için gereksindiğiniz teknoloji ve bilgiden yararlanmanızı kolaylaştırıyor. Amacımız, iş gereksinimlerinizi karşılamak için gereken araç ve hizmetler konusunda başvuracağınız kaynak olmaktır.

Microsoft’un güvenlik çözümlerinden her zaman haberdar olmak için www.kobilerkazaniyor.com adresini takip etmeyi unutmayın!

BLOG

05

Ara

Ara

Windows 7 Desteği Sona Eriyor..

Windows 7'niz 14.01.2020 tarihinden itibaren güncelleme alamayacak.Microsoft, 22 Ekim 2009'da yayımlandığında Windows 7 için 10 yıllık ürün desteği sa ...

14

Ara

Ara

Microsoft’un sunduğu yeniliklerle güvenlik ve verimliliklerini artıran KOBİ’ler

Bulut teknolojisi küçük işletmelere büyük rekabet avantajı kazandırmakta. Ayda 1.000.000’un üzerindeki ziyaretçi sayısıyla altyapı sıkıntısı çektiği i ...

09

Ara

Ara

E-postanızı buluta yükseltmek için hâlâ neyi bekliyorsunuz?

Bulutu duydunuz, sağladığı avantajları biliyorsunuz; ama yine de şirketinizin e-postaları için kurum içi bir çözüm kullanıyorsunuz. Belki geçiş düşünc ...

05

Ara

Ara

Birlikte çalışmanın artık yeni adı: Microsoft Teams

Bu hafta, New York City’deki bir basın etkinliğinde, Office 365’in yeni sohbet tabanlı çalışma alanı olan Microsoft Teams‘i duyurduk.